Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 285 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

KLUB GALERIA BAL DRAG QUEENS I OPIS Z Patrolu Gejowo.pl

Jednych bawią, innych denerwują. Są jednak koniecznym elementem kultury gejowskiej. Niektóre są gwiazdami, inne... no cóż. Mowa oczywiście o drag queens - królowych gejowskich klubów i udanej zabawy - czy aby na pewno? Dzisiaj to sprawdzimy.

Poziom polskich draq queens jest niestety bardzo niski. Jedne są bardziej lubiane, inne wręcz wyśmiewane.

Zastanówmy się, co motywuje ludzi do tego, by wcielać się w kogoś innego, pojawiać się na scenie? Obserwując to zjawisko już kilka lat, zarówno od strony prywatnej, jak i tej scenicznej, potrafię stwierdzić, że jest kilka takich powodów. Nie jest to sztywny szablon, ale wszystkie te przypadki mają odzwierciedlenie na polskiej scenie.

Zacznijmy od rzeczy bardziej oczywistych. Osoba wcielająca się w rolę Drag Queen powinna przede wszystkim być kolorowa w środku, mieć artystyczną duszę i mnóstwo pomysłów. Zaspokajając swoje aspiracje artystyczne uwielbiają występować przed publicznością, prowokować, zabawiać. Powody te są jak najbardziej zrozumiałe, ale ile znacie takich drag? Ja chyba trzy.

Kolejny powód to psychologiczna ucieczka od siebie, jako kogoś słabego i/lub mało atrakcyjnego. Niestety 80% naszych artystek to osoby zakompleksione, niedowartościowane i takie odmienienie działa na nie jak operacje plastyczne z programu „Chcę być piękna". Po nałożeniu make-up i kolorowych kreacji znikają szare postacie, a postacie pojawiają barwne motyle, które nabierają odwagi i pewności. Jednakże koniec występu, to koniec ich szczęścia.

Który gej nie jest fanem jakiejś divy? Madonna? Doda? Lady Gaga? Uwielbiamy je, śpiewamy ich piosenki, naśladujemy układy choreograficzne, a nie którzy także przebierają się za nie. Nazywają siebie sobowtórami, jednakże czy chociaż jedna jest podobna do oryginału? Druga Maryla, Druga Edyta, Druga Lady Gaga, Dżaga - oficjalny sobowtór Dody, Diana - sobowtór Edyty Górniak. Talenty czy samozwańcze gwiazdy?

Niektóre radzą sobie dobrze w udawaniu swoich idolek, są sławne nie tylko w naszym środowisku. Niestety większości przydałby się psychiatra i duże, czyste lustro, by w końcu w nie spojrzały i zauważyły, że tak są podobne do oryginałów jak kupa do diamentów (przepraszam za to porównanie).

Ostatnim, ważnym powodem jest możliwość zarobienie szybkiej i łatwej kasy. Stawki rozciągają się od 100 do 4000 zł za występ, tak więc pokusa jest duża. Co za problem ubrać sukienkę cioci, założyć perukę i poudawać rybkę?

Niektóre z drag mówią że robią to dla przyjemności, ale która z nich występuje za free? Działalność artystyczna jest to także forma zarobkowa. Nie wnikam, która z nich rozlicza się z fiskusem ze swoich przychodów, ale faktem jest, że kilka dziewczyn po prostu z tego żyje.

Najbardziej cenie te artystki, które są prawdziwymi drag queens. Mają bogaty repertuar, nie kopiują nikogo, mają swój styl, oryginalne pomysły. Żaklina, Lady Camilla, Virgin, Lady Catherine, Barbie - te osoby warto oglądać, ale nie chcę wam narzucać swojego zdania, bo pewnie każdy ma swoje faworytki. W każdym bądź razie przeglądając agendy klubów warto wiedzieć, o kim jest mowa.

Gdzie można je spotkać? W zasadzie nie ma chyba gejowskiego klubu, w którym by drag queens nie występowały. Uświetniają wiele wieczorów, których są atrakcją.

W minionym tygodniu w charakterze hostess „dziewczyny" pojawiły się warszawskim klubie Galeria. Ich zadaniem tym razem nie było występowanie, ale zabawianie gości. Moim zdaniem pomysł bardzo fajny i dziwie się, że artystki w przebraniu nie przychodzą na imprezy. Impreza w Galerii jak najbardziej udana, tak więc czekamy na kolejne takie imprezy z udziałem Darumy, Mademme Zuli, Tatiany, Lady Camilli, Virgin, Dody, Drugiej Edyty, Pussy Cat.


poniedziałek, 26 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

KALENDARIUM

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O PUSSYCAT

PUSSYCAT IKONA POLSKIEJ SCENY DRAG QUEEN
JESTEM SZALONĄ , BARWNĄ POSTACIĄ.
WCIELAM SIĘ W RÓŻNE POSTACIE.
ZAPROŚCIE A SAMI SIĘ PRZEKONACIE
Wszelkie prawa właściciela, Kopiowanie i publikowanie zdjęć zastrzeżone.

O moim bloogu

BLOOG PUSSYCAT TU ZNAJDZIECIE WSZYSTKO O MNIE ZAPRASZAM SERDECZNIE. Kontakt ze mną: pussycat@onet.eu

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Bloog istnieje od: 3310 dni

Lubię to